LECZENIE ZABURZEŃ LĘKOWYCH I NERWIC W BIAŁYMSTOKU

KRÓTKO O ZABURZENIACH LĘKOWYCH

Zaburzenia lękowe to jedne z najczęściej występujących schorzeń psychicznych. Warto uświadomić sobie dużą skalę tego problemu – w obecnych czasach może on dotyczyć nawet 20% społeczeństwa, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, dorosłych, ale też i dzieci. Zaburzenia lękowe mogą wynikać z wielu czynników, pojawiających się na każdym etapie życia. Są to chociażby: traumatyczne przeżycia, problemy ze zdrowiem, problemy rodzinne, finansowe, nadużywanie środków psychoaktywnych, a nawet czynniki wynikające ze środowiska. Objawy, które mogą świadczyć o zaburzeniu lękowym to przede wszystkim nadmierny niepokój, który trwa bardzo długo, problemy z zachowaniem spokoju, rozdrażnienie, trudności ze snem czy też występowanie objawów somatycznych. Psychoterapia jest skuteczną formą leczenia zaburzeń lękowych. Ponad 80% osób, które skorzystają z psychoterapii, osiągnie poprawę stanu psychicznego w porównaniu do osób, które z niej nie skorzystają. Jeśli jesteś zainteresowany_a leczeniem zaburzeń lękowych zapraszam Cię do mojego gabinetu w Białymstoku

W JAKI SPOSÓB MOGĘ CI POMÓC?

Zaburzenia lękowe niestety potrafią obniżyć komfort życia, dlatego bardzo istotne jest, by jak najszybciej skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Mam doświadczenie w niesieniu pomocy osobom, u których występuje tego rodzaju zaburzenie psychiczne. W przypadku trudności psychicznych niezwykle istotne jest odzyskanie zdrowia, a następnie powrót do codziennego funkcjonowania. Podczas naszych regularnych spotkań wspólnie udamy się w podróż do Twojego wnętrza, aby odnaleźć emocjonalne korzenie symptomów psychicznych, z którymi się do mnie zgłaszasz. Pomogę Ci zrozumieć nieświadome procesy, które leżą u źródła Twoich trudności. Leczenie zaburzeń lękowych w moim gabinecie w Białymstoku to podróż, w którą udamy się wspólnie po Twoje zdrowie. Skontaktuj się ze mną i umów na pierwszą wizytę. Pamiętaj – pierwszy krok jest zawsze tym najtrudniejszym.

Leczenie nerwic w Białymstoku

W psychopatologii wyróżnia się kilka rodzajów zaburzeń lękowych, potocznie nazywanych nerwicami. Są to:

  • Zaburzenia lękowe pod postacią fobii
  • Zaburzenia lękowe z napadami lęku panicznego
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (nerwica natręctw)
  • Zespół stresu pourazowego (PTSD)
  • Zaburzenia dysocjacyjne (np. osobowość mnoga)
  • Zaburzenia somatyczne
  • Neurastenia
  • Zespół depersonalizacji-derealizacji

Nerwica może dawać objawy fizykalne i psychiczne, przy czym pierwsze wynikają ze stanu umysłu, w jakim znajduje się pacjent. Oprócz napadów paniki i trudności ze skoncentrowaniem się chorujący na nerwicę może zgłaszać zawroty głowy, duszności, ból odczuwany w klatce piersiowej, przyspieszoną akcję serca.

Każdy rodzaj zaburzenia wymaga podjęcia innych kroków i wybrania innego sposobu leczenia nerwic – w gabinecie w Białymstoku wspieram pacjentów w uporaniu się ze stanem nerwicy, a także dotarciu do jej przyczyn.

Uzyskaj profesjonalne wsparcie

Metodą leczenia nerwic z wyboru w Białymstoku jest profesjonalna psychoterapia. Podczas sesji pacjent dowiaduje się, jakie jest podłoże jego zachowań, zaczyna je rozumieć, a dzięki temu jest w stanie aktywnie wpłynąć na ich zmianę. Uświadamiając sobie problem znacznie łatwiej można wyjść z zaklętego, błędnego koła, utrudniającego normalne, codzienne funkcjonowanie. Po odbyciu terapii pacjent jest w stanie funkcjonować znacznie lepiej, niż przed przystąpieniem do leczenia, ponieważ objawy ustępują całkowicie lub zmniejsza się ich intensywność. Jeśli stan pacjenta tego wymaga, mogę zaordynować środki farmakologiczne, które odpowiednio wspomogą przeprowadzenie leczenia.

W każdym przypadku metoda leczenia oraz sposób postępowania jest dopasowany do indywidualnego stanu pacjenta, zgłaszanych przez niego potrzeb i oczekiwań, jakie ma względem psychoterapii. Sesje zajęciowe są zupełnie bezpieczne, a przede wszystkim skutecznie pozwalają poradzić sobie z rozwiązaniem problemu.

Umów się na spotkanie