PRACA

ZE

SNAMI

Co noc otrzymujesz list z ważną informacją. Czy go otworzysz i przeczytasz?

PRACA ZE SNAMI

Co noc otrzymujesz list. Czy go otworzysz i przeczytasz? 

Wysłany list jest napisany w języku symbolicznym, który dobrze znasz, gdy śnisz. Niestety po przebudzeniu możesz mieć wrażenie, że sen jest bez sensu a Ty sam/a nic z niego nie rozumiesz.  

Być może poszukując wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć sen, sięgasz do senników albo popularnych portali internetowych. Problem w tym, że popularne senniki i strony internetowe oferują stereotypowe i bardzo uproszczone rozumienie obrazów sennych. Pomijają przy tym całą złożoność snu, jego dynamikę, wzajemne relacje pomiędzy symbolami i – co najważniejsze – Twoją indywidualną historię, wyjątkową osobowość i subiektywne skojarzenia. 

Jeśli masz wiele snów albo tylko kilka, ale ważnych i poszukujesz odpowiedzi o ich znaczenie, jesteś we właściwym miejscu. Zapraszam Cię w podróż w głąb własnej nieświadomości i pracę nad snami, z których możesz wyłowić wiele cennych skarbów. 

Praca ze snami umożliwia dotarcie do głębokich warstw psychiki. Pochodzące z nieświadomości obrazy stanowią bogate źródło informacji na temat wewnętrznego życia. Przyglądając się im, pracując z nimi i czerpiąc z ich potencjału, docierasz nie tylko do nieświadomych źródeł życiowych trudności, ale przede wszystkim ukazują się Tobie kierunki rozwiązania tych trudności oraz obrazy o leczących właściwościach. 

JAK PRACUJĘ?

Sesje pracy ze snem obejmują pogłębioną pracę z wybranym przez Ciebie snem. Podczas sesji pracy ze snem pomagam Ci w odkodowaniu znaczenia snu, które Ty już masz w sobie. Ponieważ klucz do zrozumienia snu leży w Twojej przestrzeni, dlatego niczego nie interpretuję. Nie posługuje się słownikami symboli czy sennikami. Metody, z których korzystam dobieram w zależności od rodzaju snu, z którym przychodzisz i Twojej indywidualnej potrzeby. Stawiam na doświadczanie snu takim, jakim jest. Praca ze snami pomoże Ci zrozumieć samego siebie. 

Wykorzystuję metody, które wywodzą się z psychologii głębi C.G.Junga, psychologii zorientowanej na proces (POP), psychologii postaci (Gestalt), metody wywiadu sennego Galye Delaney, metody „active dreaming” Roberta Moss’a, która jest syntezą pracy ze snami i szamanizmu. Ważnym elementem sesji jest praca z aktywną wyobraźnią oraz relaksacja, która pozwala obniżyć poziom kontroli świadomości i głębiej wniknąć w „tkankę snu”

Podczas sesji pomogę Ci spojrzeć na sen w obiektywny sposób. Przyjrzymy się, z jakich elementów składa się sen. Wchodząc głębiej pomogę Ci rozwinąć sen, tak aby nabrał znaczenia. Zajmiemy się między innymi pogłębioną eksploracją sennych obrazów i symboli oraz relacji między nimi. Przyjrzymy się dynamice snu. Dzięki tym zabiegom możliwe stanie się wniesienie rozwiązania do sytuacji sennej. Ponieważ nasze sny są pełne konfliktów i nie rozwiązanych sytuacji ważne jest, aby doprowadzić je do końca. Kończąc naszą wędrówkę wspólnie zastanowimy się jak wyłuskaną ze snu mądrość możesz wnieść do swojego życia, tak aby służyła Ci jak najlepiej. Z chęcią będę Ci towarzyszyć w odkrywaniu znaczenia Twoich snów, tak, aby były one dla Ciebie zrozumiałe i pomocne. 

Pracuję z intencją i bębnem szamańskim. 

Sesje prowadzę również online.

 

O AKTYWNEJ WYOBRAŹNI

Metodę aktywnej imaginacji (wyobraźni) Carl Gustav Jung po raz pierwszy opisał w swoim wstępie do starochińskiego traktatu alchemicznego pt. „Sekret Złotego Kwiatu” w tłumaczeniu Richarda Wilhelma. 

Aktywna wyobraźnia pozwala na doświadczenie snu na głębszym poziomie aniżeli sama rozmowa. Proces ten może być odczuwany w ciele, emocjach i nastawieniu mentalnym. 

Pracę z aktywną wyobraźnią rozpoczynam od wprowadzenia Cię w stan relaksu / semi-transu. Jest to niezbędne, aby treści nieświadomości miały łatwiejszy dostęp do świadomości. Następnie koncentrujesz się na wybranym fragmencie marzenia sennego i pozwalasz, aby uruchomił się spontaniczny łańcuch wyobrażeń, które stopniowo zaczynają żyć własnym życiem. Pozwalasz na ich niczym nie wymuszony przebieg, obserwujesz i – jeśli zaistnieje taka konieczność – aktywnie odnosisz się do tego co się wydarza w zgodzie ze swoimi uczuciami i myślami. Charakterystycznym rezultatem takiej pracy jest spontaniczny wgląd i towarzyszące mu uczucie zaskoczenia. Ich pojawienie się nie jest jednak konieczne, aby praca była efektywna.

 

KORZYŚCI, KTÓRE WYNIESIESZ Z PRACY ZE SNAMI:

 • Zidentyfikujesz blokady, które powstrzymują Cię w życiu i je uwolnisz

 • Przetransformujesz stare i niesłużące wzorce osobowościowe

 • Poznasz źródło trudności i otrzymasz wskazówki jak je rozwiązać

 • Sięgniesz do źródła twórczej inspiracji

 • Dowiesz się jak postępować, aby wieść bardziej spełnione życie

 • Zakończysz śnienie koszmarów czy snów powtarzających ten sam motyw

 • Spotkasz się z bliskimi którzy odeszli a którzy mają dla Ciebie jakąś informację albo przychodzą, bo sami potrzebują pomocy

 • Otrzymasz odpowiedzi na konkretne życiowe pytania

NA SESJĘ MOŻESZ PRZYNIEŚĆ:

 • Sen, który jest żywy, zapadł Ci mocno w pamięć

 • Sen z ostatniej nocy

 • Sen powtarzający się albo motyw senny, który się powtarza

 • Sen który Cię przeraża, napawa lękiem, koszmar senny

 • Sen, który Cię intryguje

Kursy, szkolenia, warsztaty i konferencje z zakresu pracy ze snami:

 • Spotkania z Duszą: jungowska aktywna imaginacja z Robertem Palusińskim, 8 tygodniowy kurs online, 2020r.

 • Analiza marzeń sennych techniką psychodramy z Jarosławem Gliszczyńskim, Katowice, 30.09 – 1.10.2023r.

 • Dream Teacher Training, Poziom I – The Robert Moss School of Active Dreaming (Szkoła Aktywnego Śnienia Roberta Mossa), 7 tygodniowy trening online, 2023r.  

 • Shamanic Dreaming with Goddesses of Rebirth for Courage, Clarity & True Fullfilment (Szamańskie Śnienie z Boginiami Odrodzenia dla Odwagi, Przejrzystości i Prawdziwego Spełnienia) z Robertem Mossem, 7 tygodniowy trening online, 2020r. 

 • Live Your Dreams! Live From Your Deeper Life Purpose and Manifest Your Best and Bravest Dreams z Robertem Mossem, Praga, 9-12.11.2017r. 

 • Szkoła Śnienia Natalii Miłuńskiej, 12 tygodniowy kurs online, 2021r. 

 • Jak prowadzić Krąg Snów z Natalią Miłuńską, 10 tygodniowy kurs online, 2021r. 

 • How to Interpret Your Dreams Step-by-Step (Jak Interpretować Swoje Sny Krok po Kroku) z Jane Teresa Anderson, kurs online. 

 • Dream Alchemy (Alchemia Snów) z Jane Teresa Anderson, kurs online. 

 • Psychologia i Analiza Snów z dr Nida Chenagtsang z Tybetu, Akademia Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej, Darnków, 9-11.12.2011r. 

 • The Dreamwork Summit 2018 – The Shift Network – 4 dniowa konferencja online w całości poświęcona pracy ze snami

 • Dream Interpretation Summit 2022 – Aisling Dream Interpretation School (Szkoła Interpretacji Snów Aisling) – 3 dniowa konferencja online poświęcona interpretacji snów metodą Aisling

 

Umów się na sesję