PRACA ZE

SNAMI

Co noc otrzymujesz list z ważną informacją. Czy go otworzysz i przeczytasz?

PRACA ZE SNAMI

Co noc otrzymujesz list. Czy go otworzysz i przeczytasz? wysłany list jest napisany w języku symbolicznym, który dobrze znasz gdy śnisz. Niestety po przebudzeniu możesz mieć wrażenie, że sen jest bezsensu a Ty sam/a nic z niego nie rozumiesz.  

Być może poszukując wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć sen, sięgasz do senników albo popularnych portali internetowych. Problem w tym, że popularne senniki i strony internetowe oferują stereotypowe i bardzo uproszczone rozumienie obrazów sennych. Pomijają przy tym całą złożoność snu, jego dynamikę, wzajemne relacje pomiędzy symbolami i – co najważniejsze – Twoją indywidualną historię, wyjątkową osobowość i subiektywne skojarzenia. 

Jeśli masz wiele snów albo tylko kilka, ale ważnych i poszukujesz odpowiedzi o ich znaczenie, jesteś we właściwym miejscu. Z przyjemnością zapraszam Cię w podróż w głąb własnej nieświadomości, skąd możesz wyłowić wiele cennych skarbów. Zapraszam cię do skorzystania z cyklu 3 – 5 sesji indywidualnej pracy z wybranym przez Ciebie, ważnym snem. Praca ze snem umożliwia dotarcie do głębokich warstw psychiki. Pochodzące z nieświadomości obrazy stanowią bogate źródło informacji na temat wewnętrznego życia. Przyglądając się im, pracując z nimi i czerpiąc z ich potencjału, docierasz nie tylko do nieświadomych źródeł trudności psychicznych, ale przede wszystkim ukazują się Tobie kierunki rozwiązania tych trudności oraz obrazy o leczących właściwościach.

No dobrze, ale jak taka praca wygląda? 

 

JAK PRACUJĘ?

Sesje pracy ze snem obejmują pogłębioną pracę z wybranym przez Ciebie snem. Podczas sesji pracy ze snem pomagam Ci w odkodowaniu znaczenia snu, które Ty już masz w sobie. Ponieważ klucz do zrozumienia snu leży w Twojej przestrzeni, dlatego niczego nie interpretuję. Nie posługuję się słownikami symboli czy sennikami. Metody z których korzystam dobieram w zależności od rodzaju snu z którym przychodzisz i Twojej indywidualnej potrzeby. Stawiam na doświadczanie snu takim, jakim jest. 

Wykorzystuję metody, które wywodzą się z psychologii głębi C.G.Junga, psychologii zorientowanej na proces (POP), psychologii postaci (Gestalt), metody wywiadu sennego Galye Delaney, metody „active dreaming” Roberta Moss’a, która jest syntezą pracy ze snami i szamanizmu. Ważnym elementem sesji jest praca z aktywną wyobraźnią oraz relaksacja, która pozwala obniżyć poziom kontroli świadomości i głębiej wniknąć w „tkankę snu”

Podczas sesji pomogę Ci spojrzeć na sen w obiektywny sposób. Przyjrzymy się z jakich elementów składa się sen. Wchodząc głębiej pomogę Ci rozwinąć sen, tak aby nabrał znaczenia. Zajmiemy się między innymi pogłębioną eksploracją sennych obrazów i symboli oraz relacji między nimi. Przyjrzymy się dynamice snu. Dzięki tym zabiegom możliwe stanie się wniesienie rozwiązania do sytuacji sennej. Ponieważ nasze sny są pełne konfliktów i nie rozwiązanych sytuacji ważne jest, aby doprowadzić je do końca. Kończąc naszą wędrówkę wspólnie zastanowimy się jak wyłuskaną ze snu mądrość możesz wnieść do swojego życia, tak aby służyła Ci jak najlepiej. Aby to wszystko mogło się zadziać proponuję serię 3 – 5 indywidualnych spotkań. Każde spotkanie trwa 50 minut. Zapraszam do wspólnej podróży. 

Krótko o aktywnej wyobraźni

Aktywna wyobraźnia pozwala na doświadczenie snu na dużo głębszym poziomie niż sama rozmowa. Proces ten może być silnie odczuwany w ciele fizycznym, w emocjach i myśleniu. Na początku wprowadzam Cię w stan relaksu a następnie koncentrujesz się na wybranym fragmencie marzenia sennego. Pozwalasz, aby uruchomił się spontaniczny łańcuch wyobrażeń, które stopniowo zaczynają żyć własnym życiem. Przyzwalasz na ich niczym nie wymuszony przebieg, obserwujesz i aktywnie odnosisz się do tego, co się wydarza, pozostając jednocześnie w zgodzie ze swoimi uczuciami i myślami. 

 Sesje prowadzę również online.

Sesje analizy snów są dla Ciebie, jeśli:

Co mówią ludzie

Umów się na sesję