LECZENIE ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI

Leczenie zaburzeń osobowości - Białystok

Zaburzenia osobowości w dzisiejszych czasach dotykają nawet 10% populacji. Jest to grupa zaburzeń, których cechą wspólną są głęboko zakorzenione i utrwalone wzorce zachowań. Co więcej, te utrwalone wzorce mogą zupełnie inaczej wyglądać w zależności od typu zaburzenia oraz nie są równoważne ze złą wolą czy wyrachowaniem danej osoby. Nie jest łatwo zdiagnozować zaburzenia osobowości i samo leczenie zaburzeń osobowości w Białymstoku nie należy do najprostszych działań. W odróżnieniu od zaburzeń nastroju, których zauważenie jest o wiele łatwiejsze ze względu m.in. na nagłość ich wystąpienia, zaburzenia osobowości charakteryzują się trwałą cechą. Co więcej, cecha lub cechy te utrudniają, lub nawet uniemożliwiają właściwe funkcjonowanie w społeczeństwie. Osoby zmagające się z zaburzeniami osobowości często też nie przyjmują do wiadomości faktu ich istnienia. Jeżeli szukasz pomocy dla swoich najbliższych to Gabinet Psychoterapii i Pracy ze Snami SIEDEM ŹRÓDEŁ będzie odpowiedzią i bezpieczną przystanią.

W jaki sposób mogę Ci pomóc?

Cechą charakterystyczną zaburzeń osobowości są utrwalone i nieelastyczne wzorce myślenia, odczuwania i reagowania, które wiążą się z odczuwanym przez dotkniętą nimi osobę cierpieniem lub trudnościami w funkcjonowaniu. Psychoterapia jest podstawową metodą leczenia zaburzeń osobowości. Mam doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami osobowości, które zdobyłam jako psychoterapeutka grupowa na Dziennym Oddziele Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Osobowości a także w Poradni Zdrowia Psychicznego w Białymstoku. Pracowałam m.in. z osobami z osobowością zależną, unikającą, obsesyjno-kompulsywną, chwiejną emocjonalnie (borderline), narcystyczną, schizoidalną czy paranoiczną. Służę swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie leczenia zaburzeń osobowości w Białymstoku.

Jeśli chcesz podjąć się leczenia zaburzeń osobowości w Białymstoku i masz gotowość, aby skorzystać z psychoterapii, zapraszam do mojego gabinetu w centrum miasta. Psychoterapia zaburzeń osobowości jest procesem wymagającym czasu. Istotnym czynnikiem leczącym jest relacja pomiędzy psychoterapeutą a pacjentem czy pacjentką, która umożliwia osobie leczącej się przeżycie szeregu korektywnych doświadczeń emocjonalnych. Mają one zasadnicze znaczenie w procesie leczenia zaburzeń osobowości, gdyż przyczyniają się do zdobycia przez pacjenta pozytywnych doświadczeń interpersonalnych, które – być może – nigdy nie były jego czy jej udziałem. Korektywne emocjonalne doświadczenia interpersonalne połączone z analizą podłoża zaburzeń tj. rozumieniem ich korzeni, pozwalają wypracować zdrowe, bardziej elastyczne wzorce funkcjonowania mentalnego, emocjonalnego, behawioralnego czy społecznego. 

Jeżeli poszukujesz leczenia zaburzeń osobowości w Białymstoku to skontaktuj się ze mną i umów na pierwszą wizytę. Zgłoś się po pomoc. Jestem tu dla Ciebie.

 

Umów się na spotkanie