PSYCHOTERAPIA

PAR

I

MAŁŻEŃSTW

Czym jest psychoterapia par i małżeństw

Psychoterapia jest jedną z metod leczenia zaburzeń i nieprawidłowości w ludzkiej psychice. Gdy dwoje bliskich ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że nie mogą się porozumieć lub przechodzą ciężki okres w życiu, specjalista może być wsparciem w dotarciu do sedna problemu. Dzięki niemu bardzo często możliwe jest właściwe porozumienie się pary. Decydując się na terapię par i małżeństw w Białymstoku czy innym mieście, można na nowo zrozumieć, jak ważne jest bycie z ukochaną osobą. Sesje w ramach psychoterapii dla par są dłuższe niż indywidualne i trwają 75 min.

Dlaczego warto zdecydować się na psychoterapię par w Białymstoku?

Zgłoszenie się po pomoc do specjalisty bardzo często jest jedynym wyjściem, które doprowadzi parę do pozytywnego rozwiązania konfliktu i naprawienia relacji. Decydując się na pomoc z mojej strony, możecie zyskać nowy pogląd na swój związek, poprawić kontakt ze sobą, a w wielu przypadkach nauczyć się ponownie ze sobą rozmawiać. Na sesjach ze mną nauczycie się zmieniać destrukcyjne zachowania. Podczas spotkań zarówno jedna, jak i druga strona, zyskają możliwość wyrażenia swoich emocji. W moim gabinecie zapewniam bezpieczeństwo i swobodę.

Najczęstsze powody, z którymi para zgłasza się na terapię

Na relację w związku wpływ może mieć wiele czynników. W momencie obniżenia jej jakości warto skorzystać z psychoterapii par w Białymstoku. Najczęstszymi problemami, z którymi para decyduje się zgłosić na terapię są m.in. zdrada, zazdrość, ograniczenie wolności czy zależność jednego partnera od drugiego, problemy komunikacyjne, poczucie samotności w związku.

Psychoterapia par i małżeństw w Białymstoku – jak wyglądają spotkania ze specjalistą?

W psychoterapii par w Białymstoku najważniejsza jest chęć szukania nici porozumienia między dwojgiem ludzi i ratowania wiążącej ich relacji. Opiera się ona na rozmowach i patrzeniu na to samo zagadnienie z różnych perspektyw, aby móc podejść do niego zdroworozsądkowo i znaleźć kompromis.

Decydujące zawsze jest pierwsze spotkanie, ponieważ nie każda z par przechodzących problemy w związku decyduje się na szukanie profesjonalnej pomocy u specjalisty. Podczas pierwszej sesji zbierany jest wywiad, mający na celu wskazanie głównego powodu znalezienia się zainteresowanych na terapii par w Białymstoku. Jedna i druga strona ma możliwość wypowiedzenia się i przedstawienia swoich racji w konflikcie, specjalista na tym etapie jest stroną bierną, słuchającą z uwagą tego, co mają mu do powiedzenia pacjenci i obserwującą wzajemną relację. To również odpowiedni czas i miejsce na ustalenie zasad, na jakich będą odbywać się spotkania i wskazanie wspólnego celu, do jakiego para będzie dążyć podczas wizyt. Każda kolejna sesja będzie próbą uświadamiania źródeł problemów i odważnego mówienia o nich wprost. Podczas spotkań terapeuta zadaje pytania, dając odpowiednią ilość czasu obu partnerom na wypowiedź. Czasem terapeuta stosuje również własne techniki psychologiczne, jeśli są one konieczne do rozwoju terapii.

Kto może skorzystać z terapii par i małżeństw w Białymstoku?

Organizowana przeze mnie terapia par w Białymstoku przeznaczona jest dla każdej pary, która przechodzi w swoim związku kryzys, niezależnie od orientacji seksualnej, stażu związku czy jego statusu prawnego. Czyni to z profesjonalnej psychoterapii par doskonałe i przede wszystkim uniwersalne narzędzie do rozwiązywania konfliktów u podstaw poprzez szukanie ich przyczyn. 

Terapię par w Białymstoku zaleca się też parom przebywającym w związkach małżeńskich i rozważających rozwód. Czasem po kilku spotkaniach z terapeutą okazuje się, że rozwód nie jest konieczny, ponieważ małżonkowie po otwartej konfrontacji swoich racji i pretensji są w stanie osiągnąć niezbędne porozumienie. 

Na sesje zapraszam również pary i małżeństwa jednopłciowe / homoseksualne czy pozostające w związkach poliamorycznych.

Umów się na sesję